Jeśli chcesz otrzymywać od Citroën Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Citroën Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj.

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Citroën Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Przejdź dalej

Modele

NOWY KONCEPCYJNY CITROËN CACTUS M. FREE YOUR MIND!

02/09/2015. Kategoria: Modele

Z okazji Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie CITROËN zaprezentuje w ramach światowej premiery swój nowy samochód koncepcyjny zainspirowany modelem Méhari: CITROËN CACTUS M. Nowy concept car CITROËNA stanowi „outdoorową” interpretację modelu C4 Cactus, pełną świeżości i optymizmu. Oprócz oryginalnego designu, auto doskonale oddaje styl życia, który w przypadku CITROËNA oznacza koncentrację na przyjemności spędzania wolnego czasu. Doskonale radzący sobie w każdym terenie i w każdej sytuacji concept car CITROËN CACTUS M przywołuje na myśl skojarzenia ze swobodą, ucieczką od codzienności i dobrym samopoczuciem.

Plenerowy crossover Styl samochodu koncepcyjnego CACTUS M, jest jeszcze bardziej terenowy niż w CITROËNIE C4 Cactus,. Wyraźnie widoczne jest także pokrewieństwo z concept carem CITROËN Aircross, zaprezentowanym podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju w kwietniu br. Mocno zarysowane wokół kół błotniki podkreślają muskularną budowę tego auta. Bardziej pionowo ustawiona przednia szyba, wysoko poprowadzona linia okien i koła o zwiększonej średnicy podkreślają rekreacyjny charakter. Drzwi wykonane są z plastiku i są lekkie i bezpieczne zarazem - stanowią znak rozpoznawczy modelu. To rozwiązanie nieodparcie kojarzy się z kultowym modelem Mehari - samochodem, który mógł dotrzeć praktycznie wszędzie. Całkowicie otwarta kabina CITROËNA CACTUS M umożliwia wsiadanie na tylne siedzenia przeskakując z boku nadwozia i opierając się na umieszczonej w tylnej części nakładce. W tym modelu nic nie oddziela pasażerów od otaczającego ich świata.